Ako si skoro a správne založiť manželstvosex, vzťahy a hranice

Čo rozviažete na zemi, bude rozviazané na nebi

Čo rozviažete na zemi, bude rozviazané na nebi

Poznáš to, stíhaš veci, upaľuješ po ceste za mestom. Dá sa ísť 100. Ty sa dosť ponáhľaš, máš jednanie od ktorého moc záleží. Zrazu pred tebou brzda – kórejské vozidielko na tenkých kolieskach … ide tak 70, nikdy viac. Oproti tebe ide prúd áut, predbiehať sa veľmi nedá … Za volantom kórejského vozidielka mumák. On ale nie a nie pridať. Tvári sa že nevie čo chceš, tak trúbiš a spúšťaš svetlomety. Iba zaťato sedí, v tvári má výraz tupca a určite nepridá.

Čo urobíš? Pred tebou dlhá cesta, nemáš veľa času. Pokúsiš sa teda o predbiehanie, podradíš, stočíš volant doľava, predbiehaš ale …ako si zarovno vozidielka čo ťa brzdí, prídeš na to, že auto oproti ide rýchlejšie ako si si myslel a nevýjde to … už je oproti tebe protiidúce auto, ktoré si si “zle vyrátal” … Stočíš teda volant do poľa, aby si sa vyhol zrážke … Zraníš sa … rozbiješ auto … sanitky … nemocnice … polícia … mumáčik na vozidielku s tupým výrazom ide ďalej a robí zle aj daľším. Vinník nehody je určite on ale on na rozdiel od teba nebude potrestaný, ty určite áno.

Mne sa chvála Bohu nehoda nikdy nestala, ale týchto ľudí v premávke nemôžem cítiť. Keď som bola mladšia, na ceste kde sa dá ísť 100 a on ide 70 a nie je možnosť predbiehať, som sa na „vozidielko“ nalepila, púšťala som svetlomety, trúbila až pokiaľ mumáčik nezačal niečo robiť. Napríklad začal sa uhýbať. Potom som spustila skoršie preraďovanie, obehla som ho a zaradila sa pred neho. Zbrzdila som ho na 45 a tak sme išli zopár kilometrov, až pokiaľ mumáčik nedostal nervy podobné, ako má z jeho štýlu jazdy desiatka šoférov. Potom som otvorila strechu, ukázala mu prostredník. Keď ma to prestalo baviť, za prvou zákrutou som ufujazdila.

Tieto “brzdy” sú príčinou mnohých nehôd. Rakúski policajti mali niekedy akcie, kde dávali pokuty za pomalú jazdu. Už to ale nerobia, lebo sebeľútosť mumáčikov spojená s hlúposťou pochová aj rakúskych policajtov 🙂

Najlepšie ale je, že nikto s tým nič nerobí. Každý sa prispôsobí. Po ceste, idú vždy všetci za ním. Brzdí niekedy aj 20 áut za sebou. A ak niekto vystrelí z radu a pri predbiehaní sa zabije, obyčajne zinkasuje odsúdenie že „jazdí ako blázon“, mumáčik z toho výjde samozrejme v pohode, hoci vinu za toto má 100% on.

Tak to je aj v živote. Ľudia ktorí brzdia – obyčajne vedú stádo. Všetci ostatní, sa im prispôsobujú. Sú spokojní ako brzdia iných, majú z toho dokonca pocit, že sú “slušní”. Kto sa ich snaží predbehnúť, je triedny nepriateľ. Robia zlo, neskutočné zlo založené na ich obmedzenosti a ak ich predbehneš – riskuješ život. Je to beznádejné a nikdy sa to nezmení 🙂 Na ceste možno, ale v živote nie. My, ktorí žijeme s Bohom, máme víťazstvo pripravené ak chceme …

Sme ale ochotní riskovať a skutočne zabojovať, aby sme sa “bŕzd” zbavili a boli slobodní ?

Položme si ruku na srdce, väčšina nie. Väčšina má strach. Pokiaľ ale áno, chcela by som Ťa povzbudiť k tomu, aby si zabojoval. Stojí to určite za to.
Zaprvé, mumáčikovia na vozidielkach nikdy neprežijú, čo to je pôžitok z jazdy. Nikdy si jazdu nevychutnajú. Šoférovať také auto je ako jazda na drevenej káre, alebo metle. Nijaká stabilita, slabá dynamika. Máš problém, nie že sa rozbehnúť, máš problém s vetrom :)) To je základný rozdiel v doprave, v živote ani nehovorím.

Ja som sa modlila za svojho manžela myslím už v 12. Počas mojej mladosti do bodu kedy som sa vydala, som z Biblie hltala všetko ! Čo ma v tej dobe najviac bralo, boli súvislosti a dopady rôznych jednaní biblických postáv na osobný život, zdar a prosperitu. Je to k neuvereniu, ale asi od mojich 15, bola teda moja top kniha Biblia + biblický slovník 🙂 Jeden z asi najčítanejších autorov Derek Prince a všetci ktorí na špik kosti rozoberali duchovnú podstatu degradácie v živote človeka a ako z toho von. Neskôr som sa stále modlila, nech ma nájde ten pravý. Silne som sa počas puberty modlila, že viem, že som „raketa“, ale nech má ten pravý aj tak silu dobiť moje srdce a to čo najskôr, proste aby sa ma nebál a vedel to so mnou. A neostalo iba pri tom.

V Biblii je napísané, že čo zviažete na zemi, bude zviazané na nebi a v Biblii sa píše mnoho veľmi zaujímavých prehlásení, kde ty ako znovuzrodený kresťan čo nežije v hriechu máš moc, ktorá predbieha priemerný svet niekde ďaleko za horizont.

Ja ako asi 12 ročná som to urobila. Ako dieťa som zobrala Písmo vážne, ako Božie Slovo a pamätám sa, ako som sa sama s Bibliou v ruke modlila asi tak, že “prikazujem pravému mužovi nech ma čo najskôr nájde”, že mu žehnám a že toto celé PRIKAZUJEM v Mene Ježiš ! Pamätám si, že mi Pán Ježiš dal z Biblie Slovo, v ktorom mi žehnal a v tom žalme bolo napísané doslova, že ma vypočul. Ja som tomu uverila a vždy som to zasľúbenie brala vážne.

Ak nežijete v hriechu, ale žijete s Bohom a veľmi hlboko s Bohom, ak ste skutočne znovuzrodený biblický kresťan, máte v mene Ježiš moc rozkázať démonickému svetu. Dokonca situáciám. Môžte doslova “prikázať”, nech je váš budúci manžel uvoľnený z pút systému a nech za vami príde a to čo najskôr. Žiadajte si od Boha autoritu, prebrať moc nad mocnosťou, ktorá mu zastiera mozog. A v tejto autorite, ak vám ju Boh dá (čo nemusí byť samozrejmé, mnoho záleží ako s Bohom žijete) rozbíjajte nahlas, v plnej sile a v modlitebných zápasoch šialenstvo, ktoré vášmu budúcemu manželovi zastiera zrak. Modlite sa nech toto bláznovstvo nad ním nemá moc a prikazujte všetkým démonským mocnostiam, nech od neho OKAMŽITE odídu. To robte, pokiaľ nedosiahnete pred Bohom istotu, že sa to skutočne stalo. Toto môže byť veľmi silný, dlhý a tuhý modlitebný boj a bojovať týmto spôsobom môžte iba ako duchovne zrelý kresťan. Prikazujte démonom nech idú preč najmä od toho, nech ho neodrádza nič vás aktívne hľadať, nech všetko čo by sa tomu chcelo postaviť do cesty padne.

Prosím uvedomte si, muži sú na tom dnes veľmi zle. Ešte som nevidela tak veľké panoptikum kreténizmu, ako muži dneska. Ja som vám pravdu povedala. Démon ktorý drží ich myseľ v zajatí, je myslím že jeden z najsilnejších. Inú šancu ako to rozbiť nemáte… Cieľom sily, ktorá ich drží v bláznovstve, je práve to čo teraz robíte, teda plačete ako ste sama, ako sa neviete vydať, následne odchádzate do sveta od Boha preč, následne do čistého smilstva, ktoré vás aj tak neuspokojí. Váš prepad do zúfalstva bude logicky hlbší a hlbší … Nie je teda jedno, aký je váš vzťah s Bohom a ako sa k tomuto postavíte. Na toto musíte mať ale od Boha autoritu a tú určite nebudete mať, ak žijete v hriechu.

Uvoľňujte vášho budúceho partnera od „ducha tejto doby“ a šialenstva, ktorým trpí väčšina mužov.

Žehnajte mu, nech za vami on sám príde na základe Božej vôle, čo najskôr. Aby toto vyšlo, vy sama musíte veľmi intenzívne a hlboko žiť s Bohom.

Skúsim stručne opísať, k čomu potom došlo v mojích 19 rokoch, počas doby kedy som bola úplne zažratá v našom zbore a všetok môj voľný čas zaberali aktivity na doraste a rôzne daľšie kresťanské aktivity.

2 Kronická 9:1  A kráľovná zo Šeby počula povesť o Šalamúnovi a prišla, aby zkúsila Šalamúna ťažkými otázkami v Jeruzaleme, a prišla s bohatstvom, veľmi velikým, a to s veľblúdmi, ktoré niesly voňavé veci a množstvo zlata i drahé kamene. A prijdúc k Šalamúnovi hovorila s ním o všetkom, čo mala vo svojom srdci.2  A Šalamún jej dal odpoveď na všetky jej slová, ani nebolo veci, ktorá by bola bývala skrytá pred Šalamúnom, na ktorú by jej nebol dal odpovedi.3  Vtedy, keď videla kráľovná zo Šeby múdrosť Šalamúnovu i dom, ktorý vystavil,4  a jedlá jeho stola a sediská jeho služobníkov a stanoviská jeho posluhovačov a ich rúcha a jeho pohárnikov a ich rúcha a jeho schodište, ktorým chodil hore do domu Hospodinovho, nebolo v nej viacej ducha od úžasu …

Mňa môj milý zbalil ozaj rýchlo ♥ “Popredbiehal” všetky “brzdy” ako je zbabelosť, rôzne zvyky, tradície a prupovídky a konal ako chlap, ktorý žije hlboko s Bohom a počuje Jeho hlas. Môžem povedať, že pri “predbiehaní” riskoval život 🙂

Prvýkrát za mnou prišiel akože “pracovne” 🙂 neskôr som sa ale dozvedela, že to vymyslel ako zámienku 🙂 Poznala som ho z videnia, niekedy sme sa dokonca aj pozdravili, ale veľmi sme sa nepoznali. Telesne sa mi páčil, ale páčilo sa mi samozrejme viacero chalanov. Problém len bol, že 80% z nich mi pripadali ako neskutoční hlupáci, veľakrát som si povedala, že radšej budem „na ocot“, akoby som mala mať idiota. Z mnohými z nich som sa hádala, lebo mi išli na nervy ako sú tupí. S ním ale keď sme sa spolu bavili, cítila som sa veľmi uvolnene a bolo mi s ním príjemne, čo sa mi s mužmi nestávalo často. Ešte viem, že som mu (za to) sama od seba spontánne urobila kávu, že som sledovala seba samú, čo to vlastne robím. Sedeli sme spolu a kecali myslím do 22 večer. Na tretí deň mi volal a pozval ma do jednej krásnej záhrady, kde sme zase dlho viedli rozhovory a asi po dvoch hodinách mi úplne otvorene povedal, že sa mu citujem, „šialene” páčim, že o mne sníva, lebo som tak krásna a že mu Boh povedal, že by som „mohla“ byť jeho manželka, že na to dostal aj konkrétne slovo po mnohých modlitbách ♥

Nejako ma tým nezaskočil, ale povedala som mu že to si „musím rozmyslieť“ a začali sme spolu randiť, (zborová akcie, výlety, koncerty, kiná, šport atď … ) zistila som (na moje prekvapenie), že asi ani nie je oblasť v ktorej by sme si nerozumeli a nesadli.

Najdôležitejšiu vec, akú som mohla vtedy urobiť bola, že som sa tri dni postila a dlho sama modlila, nech mi Boh ukáže Jeho vôľu, či tento milý a príjemný sympaťák čo ma ohúril inteligenciou spomedzi všetkých mužov najviac, či má byť môj manžel, alebo nie. Dala som to Bohu celé na oltár, na život a na smrť, nech mi odpovie a On nech rozhodne. Modlila som sa aj, že toto celé môže byť diablova pasca a že ja ako človek nemám schopnosť rozoznať diablove klamstvá a moje pocity a moja zaľúbenosť ma môžu klamať.

Boh mi odpovedal …. a dal mi viaceré slová z Písma, spojené so zasľúbením a uistením, že áno, je to on a že toto čo sa deje sú vypočuté modlitby z mojej mladosti a dar od Neho z lásky ku mne ♥

Nikdy som netušila, že mi Boh pošle človeka, ktorý sa vyzná okrem mnoho praktických vecí aj v duchovnom svete, tuším prvý vážny rozhovor čo sme mali po jeho vyznaní lásky bol, ako rozbiť následky zarieknutia 🙂 to bol asi prvý muž ktorý na toto vedel vyčerpávajúco a správne reagovať, že sme sa o tom nevedeli prestať rozprávať …. Ja som sa pri ňom cítila ako kráľovná zo Sáby, keď jej Šalamún v múdrosti hovoril záležitosti jej srdca. Priznám sa, že nepoznám dievča, čo mala také šťastie ako ja.

My sme si hneď “ako bolo všetko jasné” povedali, že si obaja prajeme maximálnu čistotu až do manželstva, nechceme nijaké dotyky a prvú pusu na ústa si dáme na svadobnom obrade, keď povieme obaja áno. Počas chodenia sme :

•Mávali rozhovory o sexe
•Párkrát som ležala vedľa neho na tráve, bola očarená jeho vôňou, pričom mi hladil vlasy, ale s tým sme tiež prestali.
•dostala som pár bozkov na líce
•pár krát ma objal
•niekedy ma držal za ruku
•bozkával mi ruku keď mi dal diamantový zásnubný prsteň ♥

…to bolo všetko ….. tri mesiace sa toto určite dalo vydržať 🙂 aj keď som bola šialene zaľúbená.

My sme sa na neverbálnej aj verbálnej úrovni dohodli 🙂 že obmedzíme dotyky úplne najviac ako sa dá, ♥ ale zároveň urýchlime svatbu najviac ako sa dá ♥ Mňa to hrozne vzrušovalo že je taký a on v tom bol veľmi šťastný. Medzi nami sa skoro okamžite zapla neverbálna (duševná) komunikácia a dostala medzi nami plný priechod. On vždy vedel po čom túžim, dokonca čo prežívam a ja som vždy vedela čo je v jeho duši. Toto keď je medzi vami počas chodenia, to je masterpiece v láske čo nemá veľa dvojíc. Je to požehnanie ! Napríklad, ja som cítila že nechce aby som mala šaty čo ma odhaľujú, lebo potom má boje. A tak som chodila zahalená najviac ako sa to len dalo, ale zase tak, aby som vyzerala normálne.

Po troch mesiacoch bola svatba. Bola v týždni, ked som mala 20 rokov

Vďaka tomu ako muži zdegenerovali, 90% z vás dievčat, toto nikdy mať nebude. Ja sa tým nechválim, skôr plačem, že takýto muži nie su. Je to “pocit skutočnej kráľovnej”, ktorá “môže byť s múdrosťou obdarovaným mužom” ….. a s otvorenými ústami skoro denne počúva “tajnosti jej srdca”. Ten pocit zmiešaný so zaľúbenosťou bol ohromný, to sa nedá ani opísať. Neviem, čím som si toto v mojích 19 zaslúžila.

Prvé čo som nechápala keď sme chodili bolo, že ja sa s ním hodiny, hodiny, hodiny rozprávam a nie o blbostiach, ale o vážnych veciach, duchovnom svete, Biblií, Bohu, princípoch, ktoré ženú tento svet, rozoberali sme “metódy” ako rozbíjať démonické poviazania, preberali sme psychológiu, záludnosti okultného sveta a podobne. Bavili sme sa hodiny, hodiny či už doma alebo v prírode, v reštauráciách, všelikde … nevedela som sa toho nabažiť. Preto mi dotyky ani nechýbali a vedela som cez to ľahko prejsť. Pre moju dušu počúvať jeho múdrosť bolo ako keď pijete čistú pramenistú kryštálovú vodu a nie ste odkázaní na vodu z plastových fliaš. Niekedy sme končili rozhovory o 4 ráno a o 7 sme museli byť v práci/škole 🙂 Boli to nádherné tri mesiace. Chodila som ako v oblakoch, úplne roztopená jeho osobnosťou a čarom. Môj milý mi čítal z Písma Šalamúnovú veľpieseň. Dokázal mi písať básne o tom, ako som jedinečná, prekrásna a najviac čo som na ňom obdivovala, že mu všetko vždy vychádzalo, mal vynikajúci odhad a úplne som nechápala, ako rozumie mojej duši. To ma vzrušovalo zo všetkého najviac, že vie čo chcem povedať ešte pred tým, než to poviem a tuší čo cítim. Taký chlap asi ani už neexistuje ako je on. Veľakrát ma vtedy napadlo, že ak takýto bude v posteli, bude to náruživá nikdy nekončiaca “jazda” a nemýlila som sa. O tom viac píšem v daľších kapitolách, ale chcem tým povedať, že na to aby si zistila aký bude v posteli, nemusíš smilniť. To sa dá zistiť dosť rýchlo … 🙂

Môj milý jednal podľa toho, čo mu Boh povedal. Keby to neurobil, ktohovie koľko zla by to do naších životov prinieslo. To je asi všetko. Nijaké 5-7 ročné ťahanice, čistá a otvorená hra, čo MILUJEM ! Aj keď si myslím, že brať sa v dvadsiatke je neskoro, chcela by som to vrátiť naspäť tak, aby za mnou prišiel už keď som mala 16. Veľakrát sme sa bavili o tom, čo vtedy prežíval keď sa o mňa snažil, môj milý tomu moc neveril, že sa mu zdalo, že “takáto baba ho nebude asi chcieť“ 🙂 a že moja arogancia a spôsob komunikácie s mužmi bolo niečo, z čoho mal vážne obavy, jeho motív bol ale – že poslúchol Boha. Ja sa fakt s mužmi bavím podľa toho ako sú hlúpi, s ním sa to ale nedalo a nedá jeho IQ je jedinečným Božím darom !

Share this post

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE